Cevapsız Mektuplar P.S-8

22.04.2020 / Çanakkale / P.S.8

Sevgili Nilgün

Yazmak bazen çok zorlayıcı olabiliyor. Bir önceki mektubumda sana Üniversite yıllarımdan itibaren büyüdüğüm zamanlara dek neler hissettiğime dair özet geçmiştim. Bugün de çocukluğuma dair kısaca bir özet geçmek istiyorum. Ama bu sefer yazıyla değil, çektiğim iki fotoğrafla bunu yapmak istiyorum.

08.04.2016 / Sen ne hissedersen “O” yum.
11.01.2019 / Ben ne hissedersem hepsi “O”

Sana kendimi yüz yüze anlatmayı düşlerdim aslında, özellikle sonbahar ayları. Gününün nasıl geçtiğini sormak gibi hislerle beraber… Ne zaman bu şekilde düzyazı yazmaya başlasam, çok da şiirsel olmayan melodiler besliyorum sanırım. Fazla ciddi, fazla üzücü oluyor bu durum benim için. Seninle yan yana yürümeyi düşlerdim aslında, özellikle ilkbahar aylarında her yer renklenirken. Şiirlerini yüksek sesle seslendirmek gibi hislerle mesela… Ne zaman bu şekilde olmayacak şeyleri hayal etsem, çok da saydam olmayan duvarların arkasında kalıyorum sanırım.

Cemal Süreya senin için şöyle demiş “Bu dünyayı başka bir hayatın bekleme salonu ya da vakit geçirme yeri olarak görüyordu”. Sen, kedisiz bir duraktan öylece kalkıp gittin. Öylece! Şimdi ben de o durağa doğru yürüyorum Nilgün. Seni biraz daha iyi anlayabilmek için, biraz daha sevebilmek için. Eğer ben de o durağa vardığımda, senin gibi öylece çekip gitmek istersem bunu seni anlamış ve gerçekten istekli bir şekilde yapmış olacağım. Hem Dünya artık tam da “Cehennem’in Bir Şakası” gibi. Kelimelerin içini boşaltılıyoruz Nilgün. Sürekli doğruyu aramak gibi bir oyun oynuyoruz. İnsanların entrika ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Kafamda tonlarca soru… Ağır gelmez mi hiç? Çok fazla hikâye barındırıyor Dünya ve biz aptalca tek bir güneşin etrafında dönüyoruz. Aslında bütünün rahatsız edici görselini düşler gibiyim…

Yakında bu şehirden gideceğim ve Daktiloya Çekilmiş Şiirlerini yeniden okuyacağım.

Sevgilerimle

   Mert Kişot

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s