Rosa 3

Babam hep “Para itibar getirmez, itibar parada getirir insanda getirir” derdi. Hayatımı bilirsin ki hep itibar üzerine, saygı üzerine kurdum. Kendime olan saygımı yitirdiğimi hiç fark etmedim Rosa. Vefalı bir insan oldum bu zamana kadar. İnsanlar için birçok şey yaptım. İnsanları kazanmak için… Fakat onlar için bunun bir anlamı yok bunu öğrendim.

Ya gökdelen dikiyorum, ya gecekondu. Ortasını denk getiremiyorum. Ya çok iyi ya çok kötü birisi oluyorum. İnsan ilişkilerimi bir çizgide yürütemiyorum.

İyiydim aslında gerçekten çok iyiydim. Tenrengime bir türlü uymayan yaftaları yiyene kadar iyiydim.

Artık beklentim yok Rosa. En iyisinden bile en kötüsü gelebilecek şekilde yaşıyorum.

Her fırsatta yazmışımdır bunu. Öyle bir durumdayım ki. Bu sana araba çarpmasın diye kaldırım taşına bayılmaktan farksız bir hale geldi.

Bir gün bu bataklıktan çıkacağım. Bir gün söz veriyorum, öyle bir alışacağım ki yalnızlığıma, insanlara kaçacak delik arayacaklar ben sokaklara çıktıkça…

Oturacak bir sokak lambası altı bırakmayacağım. Benim olanı geri alacağım. Kasıklarına yüzün koylu uzanacağım, sevişirken kahkahalar atacağım. Yeniden arnavut kaldırımlarına ineceğiz. O şekilde becereceğiz, ıslanacak ıslatacağız… Yeniden, bir daha yokcasına çiftleşeceğiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s