Bu Bir Yardım Çağrısı

“Yeşil reçeteler ne zaman çimenlere dönüşecek? Haplar ne zaman masallara, doktorlar ne zaman yol arkadaşlarına dönüşecek?”

Çevremdeki herkes o kadar kısık sesle bağırıyor ki kendimi duyamıyorum. Arkam da 82 katlı bir bina devrilmiş, kafama gelen moloz parçası hastane duvarlarının ışıkları…

Biliyor musun?’ la başlayan bütün hikayeleri sana anlatmak istiyorum. Muhtarın karısını aldattığını, belki bir çocuğu olabileceğini… Civcivlerin yumurtadan çıkabilmeleri için gagalarının ucunda küçük bir diş olduğunu, kabuğu aslında onunla kırdıklarını. Etek mi giydin sen? Aaaa ağzın mı o? Öpeyim birazda kurçalayayım.

Herkes ölümünü, cinayetini cebinde taşıyor. Sırt çantasına kin ve nefret dolduruyor. Kimse seni kurtarmayacak. Evet doğru duydun kimse seni kurtarmayacak. Herkes ölümünü yanında taşıyor veba gibi birilerine dağıtmaya çalışıyor. İyileşmek için değil. Daha fazla ölmek için

Çözemiyorum. Elime verdiğiniz halatın düğümlerini aralayamıyorum. Doktor Hanım sizinle bunları konuşamam hastanenize yatamam. Hem yataklarınız çok rahatsız. Sizinle gezerim. Sapanla çocuk vurabilirim. Mutsuz olduğumuz da , binadan sizinle ayaklarımı sallandırabilirim. Dondurma alabiliriz, yüzünü silerim. Sanat galerisinden çaldığımız tabloyu en güzel duvara asıp seninle sebişebilirim. Tüm dünya adına gözlerinden öpüp senden özür dileyebilirim. Hastenenize yatamam, yataklarınıza uzanamam. Elime verdiğiniz bu halatı parmaklarımı yara yapmadan çözemem. Göz kırpmayı bırakır mısınız? Tahrik oluyorum. Tetikliyor beni.

Gazeteye ilan vereceğim. Eyy değerli Türk milleti. Ellerinizde biriktirdiğiniz son sevgi kırıntıları ile bana sahip çıkmak isterseniz, yerimi yurdumu bulmanız için size yardımcı olacağım. Kapıya 3 kere hızlı 2 kere yavaş tıklamazsanız, siz olduğunuzu anlamayacaşım. Güneş görmeyen yerlerinize çifteli dayayacağım. Bu bir yardım çağrısıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s